Archive for the ‘Askeri Haberler’ Category

Uzman Çavuş’ların sağlık raporu işlemleri nasıl olacak ?

Askeri Hastaneler Kapatıldı…

Peki Uzman Çavuş’ların sağlık raporu işlemleri nasıl olacak ?

Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığına devredilmesinin ardından oluşan soruna Bakanlığa bağlı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yayınladığı 2016/15 numaralı genelge ile çözüm sundu.

Bundan sonra alınacak Sağlık raporları birliğinize en yakın “Engelli Sağlık Raporu” vermeye yetkili Devlet Hastanelerinden alınacak.

Alınacak raporlardan Devlet Hastanelerince hiçbir ücret talep edilemeyecek.

Konuya ilişkin genelgenin ve engelli sağlık raporu vermeye yetkili hastanelerin listesine ait linkler aşağıdadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Sağlık Raporu İşlemlerinin Yürütülmesi Genelge No: 2016/15
http://www.saglik.gov.tr/SHGM/dosya/1-106646/h/onnbes.pdf

Engelli sağlık raporu vermeye yetkili hastanelerin listesi:
http://www.saglik.gov.tr/HM/dosya/1-83034/h/ozurluyeni.doc

Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırma Formu

TSK’ya girecek arkadaşlarımızın  ilk başta yaptıkları Güvenlik soruşturma ve Araştırma forumlarını doldurmak olacaktır.  Her zaman lazım olacak bir forumdur tabi TSK’ya girmek içinse.

Güvenlik Soruşturma ve araştırma Formu’nu doldururken Lütfen aşağıda belirlilen hususlara dikkat ederek doldurunuz. Nasıl dolduracagınızı çok net şekilde yazılmış olup yine kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz sitemizden.

Güvenlik soruşturma Ve arşiv Formu İndirmek için Tıklayın Yazı üstüne:

TIKLA İNDİR

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU DOLDURMA TALİMATI

I. Aday tarafından 5 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu öncelikle bilgisayar veya daktilo ile

BÜYÜK HARFLERLE doldurulacaktır.

 

II. Özellikle noksan veya yanlış yanıtlanmış bilgiler adayların alınmaması için yeterli bir neden olacağından, bütün bilgiler doğru ve

tam olarak yazılacaktır.

 

III. “Fotoğraf ” yazan kutucuğa fotoğraf yapıştırılacaktır. Formdaki bilgiler nüfus cüzdanında yazılı olduğu şekliyle doldurulacaktır.

 

 

1.              Adı Soyadı:  Adınızı, varsa ikinci adınızı ve soyadınızı kısaltma yapmadan okunaklı olarak yazınız. Mahkeme kararı ile soyadınızı değiştirdiyseniz önceki soyadınızı şimdiki soyadınızdan sonra parantez içinde yazınız.

Örnek: MEHMET ALİ YILMAZ (DAĞLI)

 

2.              Uyruğu: Milliyetinizi yazınız. Örnek: T.C.

 

3.              T.C. Kimlik Numarası: T.C. vatandaşlık numaranız (11 Haneli) ile nüfus cüzdanından bakarak yazınız.

 

4.              Doğum Yeri: Nüfus cüzdanınızdaki doğum yerini yazınız.

 

5.              Doğum Tarihi (Gün Ay Sene): Okunaklı olarak yazınız. Örnek 20.03.1988.

 

6.              Telefon Nu. Ev/ Cep: Ev ve Cep telefon numaralarınızı alan koduyla birlikte yazınız. Örnek 272 612 40 69

 

7.               Nüfusa kayıtlı olduğunuz yer il-ilçe, Köy/Mahalle, Cilt Nu., Aile S. Nu., Syf: Nu., Seri Nu., Veriliş Tarihi, Medeni Hali, Dini, Veriliş Sebebi, Kayıtlı Olduğu Nüf. İdaresi : Nüfus cüzdanınızdaki bilgileri kısaltma yapmadan yazınız.

 

8.                            İkamet adresi: Terhis olan adaylar şu anda oturduğu adresi kısaltma yapmadan, il ve ilçe belirterek yazacaklardır. Halen asker olan adaylar sivilde oturduğu adresini kısaltma yapmadan il ve ilçe belirterek yazacaklardır. Buraya beyan edilen adresin asgari 3 (üç) ay boyunca değişmeyecek olması ve adres kayıt sistemine kayıtlı olması önemlidir. Ayrıca birlik, kışla, orduevi, askeri gazino ve lojman vb. adresleri yazmayınız.

 

 

9.                            Daimi Adres: Halen oturduğunuz adresle aynı ise halen oturduğunuz adresin aynısını yazınız, farklı ise farklı olan adresi kısaltma yapmadan il ve ilçe belirterek açık ve okunaklı olarak yazınız.

 

10.              Öğrenim durumu (Mezun olduğu okul): En son mezun olduğu okula giriş ve mezuniyet tarihi ile ismi ve yeri il/ilçe belirtilerek yazılacaktır. Okulun hizasına durumunuz hangisine uyuyorsa (Mezuniyet, Tasdikname) o sütuna “X” olarak işaretleyiniz.

 

11.              Son Çalıştığı İş Yeri: Başlangıç tarihi gün, ay ve sene hanesine, ayrılış tarihini gün, ay ve sene olarak yazınız. Örnek 22.05.2000’den – 13.10.2001’e gibi. Unvanı kısmına çalıştığı işyerinin adı yazılacak. İşin nevi kısmına yapılan iş belirtilecek (Demir ustası, garson vb.), işyerinin adresi ise açık bir şekilde ilçe ve ili de içerecek şekilde yazılacaktır.

 

12.              Askerlik Durumu: Terhis olan adaylar askerlik başlangıç ve bitiş tarihini gün, ay ve yıl olarak, askerlik sürecince aldığı cezaları ve terhis olduğu birliğin adı ve yerini (ilçe ve il) yazacaklardır. Halen asker olan adaylar askerliğe başlangıç tarihini gün, ay ve yıl olarak, görev yaptığı süre içerisinde aldığı cezaları ve askerlik yaptığı birliğin adı ve yerini (ilçe ve il) yazacaklardır.

 

13.              Hakkınızda bilgi verecek şahıslar: Hakkınızda bilgi verecek üç kişinin (akraba ve eski işverenler hariç) adı, soyadı, ikamet (ev) adresi (İl ve İlçe belirtilecek) ve telefon numarası, iş adresi (İl ve İlçe belirtilecek), doğum yeri ve doğum tarihi, milliyeti ve mesleği açıkça yazılacaktır. Hangi adres bilgisi varsa onu yazmak yeterlidir.

 

14.              Ailesi hakkında bilgi: Adı Soyadı hanelerinde belirtilen aile ferdinin adı, varsa ikinci adı ve soyadı kısaltma yapılmadan açık olarak yazılacaktır. Doğum yeri ve tarihi hanesine doğum yeri il ve ilçe olarak, Doğum tarihi sadece sene olarak okunaklı yazılacaktır. Örneğin; POLATLI / 01.05.1969. Yaşıyorsa adresi ve telefon numarası hanesine adres açık olarak il ve ilçe de belirterek yazılacaktır. Telefon numarası üçüncü maddede verilen örneğe uygun olarak yazılacaktır. Aile ferdi yaşamıyorsa adres bölümü hariç doldurulacak, adres bölümüne ise “Vefat” yazılacaktır. Uyruğu örneğin T.C., ALMAN vb. gibi yazılacaktır. Eş bilgisinde evlenmeden önceki soyadı ad-soyad bölümüne parantez içinde yazılacaktır. Örneğin; HALİME KURT (ÖZSOY).

 

15.              Onbeşinci maddeyi okuyup cevabınıza uygun olarak “VAR” veya “YOK” un yanındaki parantezin içerisine çarpı “X” işareti koyunuz. Cevabınız “VAR” ise; ilgili mahkeme kararını, dava devam ediyorsa, dosya numarasını, dava konusunu ve davanın görülmekte olan mahkemesinin adını belirten belgeyi forma ekleyiniz.

 

16.              Onaltıncı maddeyi okuyup, imzanızı atınız.

 

II. UYARI (DİKKAT!..)

1. Soruları tam ve eksiksiz olarak yanıtlayınız.

2. Bu formun doldurulmasında nüfus bilgilerinde kısaltma yapmayınız.

3. Adreslerle ilgili bölümleri doldururken adresinizi, il ve ilçe belirterek tam ve açık olarak yazınız, Mutlaka en az bir adet telefon numarasını belirtiniz.

4. Formu BÜYÜK HARFLE, öncelikle bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurunuz, 5 suret olarak (Ön-arka tek kâğıtta olacak şekilde) çıktısını alınız ve her surete aynı fotoğrafınızı fotoğraf karesini taşmayacak şekilde keserek yapıştırınız.

5. 8’inci,9’uncu ve 13’üncü maddelerde adres olarak birlik, kışla, orduevi, askeri gazino ve lojman yazmayınız.

– 1 –

YellowLine theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Book of Ra, Sizzling Hot and Lucky Ladys Charm.