Archive for the ‘Askerlik’ Category

Askere Giderken Ne Götürmeliyim

Merhaba Değerli okurlarımız Bugünkü konumuzda Askere giden kişiye Ve ailesine ne yardım yada ne yapılmalı bunlardan size biraz bahsetmek istiyorum. Bizlerde Bu yollardan geçtik iyi kötü başımızdan geçenleri sizlere anlatarak sizlerinde tecrübe edinerek askere gitmenizi veya gidecek kişilere yön verecek şeylerden bahsetmek istiyorum.

Askere Giden kişi Neler Götürmeli ?

Askerlik Çağına gelmiş kişiler Vatan’i Görevini yapmak için heyecan içinde ailesinden memleketinden sevdiğinden Eşinden Uzaklaşıyor zorlu bir gurbet başlıyor artık. hüzünle birlikte Gurur verici bir sevinçle birlikte gitmek vakti gelmeden. aile ve yakınları komşuları veda eğlencesi yapmak üzere toplanırlar. Davullu zurnalı Yada Orkestra çagırılarak eglence başlar artık. Anne kuzusun (evladına ) kına yakar. arkadaşları halaylar çeker son eglencesini yaparlar. ve bir gün sonra gitmek vakti geliyor.

Garajda Sevdiği herkes Otobüsün kalkmasını beklerken göz yaşı damlar gözünden anne baba ağlar ama Vatani görevdir bu  hiç birşeyin önüne geçemez.

Şimdi Gelelim Asker Neler götürmeli Onları listeyelim ;

1 – Bot kilidi kesinlikle almanızı öneririm En sevmediğim şeylerden olan bot degiştirme Yani hırsızlık oluyor.

2-  Yastık kılıfı Bu neden lazım olacak derseniz bir yastığı her dönem binlerce kişi kullanıyor.  Almanızı tavsiye ederim sadece geceleri takıp gündüz çıkartırsanız sizin için iyi olacaktır.

3- Eğerki sakalınız sıkça çıkıyorsa iyi bir traş makinesi almanızı öneririm.

Bunlar dışında aklıma gelirse yazarım Diğer iç çamaşırı atlet v.b Herşey Devlet tarafından karşılanır.

Ve asker yakınları eş dost arkadaş durumunuz nedir bilmiyorum ama askere gidecek kişiye Harçlık vermeyi unutmayın 🙂 Asker kardeşlerimize lazım olacaktır.

Aile’ye Yardım yapılır mı ?

Asker kardeşimiz gidiyor Eğerki asker ailesinin durumu iyi değilse Aileye maddi olarak yada birşeyler alarak destek olabilirsiniz. Belkide Askere giden kardeşimiz evi geçindirdiği için aile zor durumda olacaktır. bu sayede sizlerinde aileye vereceğiniz destek çok önemlidir.

aklınıza takılan sorular olursa Yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Bu sayede hem siz hemde diğer giren ziyaretcilerimiz bundan faydalanacaktır.

YellowLine theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Book of Ra, Sizzling Hot and Lucky Ladys Charm.